Mello Vs Near

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mello Vs Near

Mesaj Scris de razvan. la data de 16.02.10 0:46

Il aleg pe Near deoarece este calm ... si nu este sentimental ... Mello era un tip sentimental care putea lua hotarari gresite din cauza asta !

Invata sa conduci chiar daca esti deja lider !

<div class="box info"><div class="box-content"> Continutul dorit aici </div></div>
razvan.
Administrator
Administrator

Varsta : 24
Localizare : absent

http://www.an1me4all.forumz.ro

Sus In jos

Re: Mello Vs Near

Mesaj Scris de B Real la data de 23.05.10 15:16

yo il aleg pe near ii mai serios
B Real
Membru special
Membru special

Varsta : 22
Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj Scris de Greed la data de 12.06.10 17:18

Near pentru ca:
~a stiut cum cat si cand sa se tina la distanta
~a fost calm si precis
~nu a facut greseli majore
~in ciuda speculatiilor nu a fost doar cel ce a stat si a dat ordine..a fost capul operatiunilor!

Si Mello e good guy,smart dar Near ramane mereu favoritul meu!

Greed
Membru special
Membru special

Varsta : 23
Localizare : Jigoku

Sus In jos

Mesaj Scris de Master la data de 20.12.10 21:11

Nu exista si niciunul dintre ei?...glumeam...pai eu tot pe Near pentru ca gandeste si dupa actioneaza spre deosebire de Mello
Master
Membru
Membru

Varsta : 22
Localizare : Oriunde vreau

Sus In jos

Mesaj Scris de Greed la data de 21.12.10 14:33

'Ma frend_____I started askin' why all the people make the same mistake__am raspuns pe 12.06.De atunci am mai vazut Desu Noto de 2 ori si manga am mai citit-o inca o data.E pretty hard to make the choice.
Cu toate ca l-am ales pe Near,dupa perioada asta oscilez zdravan_____Mello e un tip WoW~Daca stam sa analizam toate cate a facut pentru cazul Kira,chiar daca indirect,o sa vedem ca Mello a realizat mult mai multe decat Near,si asta fara raportul de la L sau ajutorul infromatiilor NPA_________plus ca e spiritul ala de sacrificiu care pe mine nu ma lasa sa traiesc____ce om normal si rational se lasa in mana mortii pentru a rezolva un caz>? Mello s-a dus la moarte sigura si asta mi-a captat atentie____is hard enough:| Sincer__dupa toate astea,pot sa declar:Mello a rezolvat cazul Kira___dar eu tot pe Near il apreciez---->Gradul de oscilatie a crescut si momentan sunt in faza 50-50...

Greed
Membru special
Membru special

Localizare : Jigoku

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 04.01.12 4:17

Intre Mello si Near pentru mine este o diferenta uriasa,o diferenta care se vede clar in serie.Chiar daca unii vor spune ca nu inteleg rostul lui Mello in serie se vor insela,stiu ce rol a avut Mello, stiu cat de important a fost,stiu ca fara Mello nu putea fi prins Kira,stiu asta,dar pentru mine Near e complet diferit.Near are un caracter diferit,a aparut mai mult timp in serie si am avut timp sa imi fac o idee despre el,gandeste aproape ca L,probabil asa gandea si L la varsta lui Near,este un personaj calm,mie imi plac personajele foarte calme din aproape toate anime-urile,iar Near este cu muult mai calm decat Mello,acest Mello mi se pare mult prea direct,adevarat ca isi face si el un plan inainte,dar fata de Near pare mult inferior.
Oricum daca incepem sa ne gandim la fiecare episod in care au aparut cei 2 si partile in care ies in evidenta cel mai mult...Near pare mai inteligent ca Mello,dar amandoi nu il puteau ajunge pe L.Melllo este prea direct,s-a aventurat si a rapit-o pe acea fata,astfel a murit,doar din cauza ca nu a fost mai rabdator,pe cand near era mult mai calm,gandea mai mult si anticipa mai rapid miscarile decat Mello.Oricum,Near pare mult superior lui Mello dupa cum am spus,asa ca Near este cel pe care il voi alege.

Law
Moderator
Moderator

Localizare : Centrul Universului

http://dragonball.hi2.ro/forum/

Sus In jos

Mesaj Scris de Ryuzaki la data de 06.02.12 22:59

Eu il prefer pe Near,seama mult,foarte mult cu L ca temperament,gandiri,poate chiar si un pic fizic....Este cu mult superior lui Mello in tot ceea ce face,de la calmul care il avea chiar si atunci cand toata organizatia lui,sau ma rog,aproape toata a fost ucisa pana cand a stat fata in fata cu Light,infruntandu-l direct.
Ryuzaki
Membru
Membru

Varsta : 21
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: