Ce ati face cu un Death Note?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ce ati face cu un Death Note?

Mesaj Scris de Law la data de 07.07.12 23:54

Ce ati face cu un Death Note daca l-ati gasii asa cum l-a gasit Light?
Intrebarea a fost pusa pe foarte multe forumuri, iar majoritatea raspunsurile au fost urmatoarele:
-''L-as arunca. Nimeni nu are dreptul sa judece oamenii.''
-''Simple! L-as arde.''
-''As face exact ceea ce a facut Light, doar ca voi actiona intr-un alt mod.''
-''As ucide pe toata lumea care ma calca pe nervi ''
Ultimul raspuns a cuprins si clasicele ''as ucide profu'/profa' de X;Y''; ''as ucide vecinu' care ma sacaie cu muzica lui'' ; ''l-as ucide pe tipu' de deasupra care ma invadeaza cu manele lui si cu injuriile care mi se aduc din partea sa....''
Ei bine, ce am putea intelege din ultimele 2 raspunsuri? Am intelege ca toata lumea crede Death note-ul o joaca de copii sau cel putin gandesc intrebarea ca fiind imatura si imposibila. Nu ai cum sa scrii un nume cand stii ca persoana respectiva moare. Adica pentru D-zeu! Cat de sadic sa fii ca sa poti ucide niste persoane care practic nu ti-au faacut niciun rau?! Unde mai pui remuscarile? Okey, deci sper sa nu luati intrebarea asta in deradere cum au facut multi altii. Astept cateva pareri sustinute de argumente.

Sa va spun si parerea mea acum. Eu sincer l-as arunca, fiindca pur si simplu nu pot ucide pe nimeni. Cine sunt eu sa iau viata cuiva? Cine sunt eu sa ma-mi inalt gradul de om pana la zeu? As castiga puterea absoluta, insa daca ma stiu cu o astfel de chestie langa mine nu as putea sa dorm o clipa Asa ca cel mai bun lucru ar fi sa il arunc si sa imi doresc sa nu fi dat niciodata de el sau cel putin sa nu il mai intalnesc vreodata.

Law
Moderator
Moderator

Varsta : 23
Localizare : Centrul Universului

http://dragonball.hi2.ro/forum/

Sus In jos

Re: Ce ati face cu un Death Note?

Mesaj Scris de Greed la data de 09.07.12 23:19

Eu l-aş păstra. Nu se ştie niciodată la ce poate folosi. Părerea mi se schimbă mereu, asta e părerea momentană.

Greed
Membru special
Membru special

Varsta : 23
Localizare : Jigoku

Sus In jos

Mesaj Scris de Aicha la data de 16.07.12 19:34

L-aș păstra, dar nu aș ucide anumite persoane din motive precum ''asculă manele''.Aș ucide pesoanele care m-au rănit foarte rău din punct de vedere fizic sau sentimental.
Aicha
Membru
Membru

Varsta : 22
Localizare : Pă lângă plopii fără soţ.

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare