In gangul din spatele restaurantului

In jos

In gangul din spatele restaurantului

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 3:03

Era intr-o seara. Ma trezesc aruncata printr-un vortex intr-un oras necunosct. Stomacul insa imi ghiortaia de foame de parca nu mancasem de o saptamana. probabil vortexul m-a facut sa calatoresc si in timp nu doar prin spatiu si asa se explica senzatia. Ma plimbam in 4 labe asemeni unui caine obisnuit pentru a nu atrage atentia. Observ un restaurant si ma duc sa il inconjor sa dau de usa din spate care este de obicei usa bucatariei. O gasesc intr-un gang ingust si astept. Asteptam ca in orice moment sa iasa ospatarul sa arunce mancarea ramasa de la clientii care se saturau inainte sa isi termine portiile comandate. Stateam si asteptam cuminte in pozitie sezand.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Re: In gangul din spatele restaurantului

Mesaj Scris de Law la data de 03.07.12 3:20

Intamplarea face sa ma aflu chiar in urma cainelui in momentul in care acesta se indrepta spre usa din spate a restaurantului. Nu i-as fi dat importanta daca era un caine normal, dar din fericire era mai mult de atat. Il gasesc intr-un gang ingust sezand ca un caine obisnuit care isi astepta portia cuvenita de hrana. Raman intr-un loc unde n-as fi putut sa fiu vazut prea usor si il observ. Voiam sa vad orice era dubios la el. Trebuia sa fie ceva. Il auzisem gandind, pe el, sigur era el, nu putea sa fie altcineva. Era inteligent. Foarte pentru un caine normal.

Law
Moderator
Moderator

Varsta : 24
Localizare : Centrul Universului

http://dragonball.hi2.ro/forum/

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 3:29

Dupa ceva timp de asteptare vad ca ospatarul iese si aseza cateva farfurii de unica folosinta din carton fiecare fiind pline varf. Erau pline deoarece un fel de mancare era alcatuit din vreo 7 ramasite de portii din acelasi fel de mancare. Si puse cate un grup de 3 farfurii si alcatuise vreo 5 astfel de grupuri de cate 3 farfurii. De cum se raspandise mirosul venira si alti 4 caini. Insa eu ma duc la unul di acele grupuri de farfurii. Ma uit in jur si vad ca nu e nimeni sau cel putin asa credeam eu. Iau din farfurie scobitorile uitate de ospatar, si le folosesc ca si cum le-ar folosi un chinez sau japonez.
Una din diferente era palmele si talpile umane.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 03.07.12 3:41

Ma uitam la cel mai ciudat lucru din viata mea. Uimirea nu cunostea margini. Simtisem eu ceva dubios, dar asta imi intrecea orice inchipuire.
Ma apropiam din ce in ce mai mult. Eram uimit, fericit si ingrozit in acelasi timp.
Fara sa imi dau seama imi scapase o vorba:
-Ce fel de caine esti tu?

Law
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 3:53

Incerc sa vorbesc dar nu imi ies dect latraturi. Apoi ma gandesc:
-Opa, mi-am pierdut abilitatile de vorbire.
Eu sunt o Inukami sau Cano-Sapiens in denumire stiintifica. Sunt venita printr-un vortex sau portal sau cum vrei sa ii spui si care habar n-am cum s-a declansat.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 03.07.12 4:03

Cu doua clipe in urma mi s-ar fi parut imposibil, dar acum insa, totul e cu putinta pentru mine. Sa inteleg ca esti o extraterestra...pfoai, inca nu-mi vine sa cred asa ceva. Te previn inca de pe acum. Trebuie sa fii cu ochii in patru mereu, nu stii niciodata daca cineva se afla in spatele tau. Ah, inca ceva. Nu toti oamenii folosesc telepatia, sunt foarte putini. Ai avut noroc cu mine, daca nu as fi avut puterile astea cred ca o luam razna.

Law
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 4:11

In mod normal eu nu aveam puterea de telepatie insa pe mine ma ajuta in acest domeniu, aparatul de la gat care era un ultramodem. Astfel il puteam auzi.
-Eu sunt cu ochii in 4 dar tu se pare ca te ascunsesi foarte bine. Si da sunt extraterestra cred. Se pare ca nu mai sunt pe planeta mea.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 03.07.12 4:18

Fii sigura ca nu mai esti. Iti confirm asta. Te afli pe Pamant, Terra. Cred ca ai avut mare noroc cand ai aterizat aici in locul unei planete seci, fara viata...

Law
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 4:24

-Asta cam asa e. Dar nu inteleg un lucru. Cum de pe planeta mea puteam vorbi cu semenii mei si aici mi-am pierdut abilitatea de a vorbi?
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 03.07.12 4:34

-Nu cred ca pot sa-ti spun ceva concret, doar presupuneri. Pe aceasta planeta exista animale, iar tu esti un caine. Tu adineauri ai latrat precum ei... Sincer nu imi dau seama. Poate ca in felul asta comunicai cu ai tai.

Law
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 4:41

-Ciudat este ca cu semenii mei ne intelegeam de parca am fi vorbit. Auzeam cuvinte atat cand le rosteam eu cat si cand le rosteau ei. S-ar putea sa am si eu o presupunere. La fizica sunt destul de buna. Se poate ca compozitia aerului sa fie diferita ceea ce imi fecteaza ori corzile vocale ori timpanul ori ambele si astfel acum aud clar modul cum comunicam cu semenii mei.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 03.07.12 4:44

-Da, asta ar putea sa fie cauza. Sunt sigur ca semenii tai scoteau aceleasi sunete daca se aflau pe planeta asta. Din curiozitate...de cat timp de afli pe planeta asta?

Law
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 4:46

-De azi. Dar am pierdut notiunea timpului. Cred ca au trecut cateva ore dar nu stiu cate anume.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 03.07.12 4:54

-Sunt multe lucruri pe care noi, oamenii, nu le putem intelege sub nici-o forma. Acum cateva decenii deabia incepeam sa cunoastem universul...Poate ca deja se afla extraterestri pe planeta si noi nici macar n-am bagat de seama...camuflati, sub forma unor animale sau chiar oameni...Cred ca tu nu esti singura.

Law
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 5:04

-Pe planeta mea circula o legenda ca anumite personalitati ale istoriei noastre au ajuns pe Terra inca de cand oamenii traiau prin pesteri si de-a lungul istoriei i-ar fi ajutat sa faca descoperiri importane. De exemplu pe cand oamenii inca traiau in pesteri unul din semenii nostri camuflat in lup pe atunci, fiindca caini nu existau in acea perioada, i-ar fi ajutat sa descopere focul si roata.
Procedura a fost destul de simpla. Intr-o seara cu furtuna, cand un grup de oameni se adaposteau in pestera, acel inukami avand simturile foarte dezvoltate, putea simti unde va lovi fulgerul. A luat o craca de copac cazuta pe jos si a fugit inspre acel loc, aprinzandu-l apoi aducand focul in pestera. Apoi in alta zi, se juca cu o piatra care din intamplare avea forma perfect rotunda asemeni unei monezi, rostogolind-o. Fiind vazut de un om, acestuia i-a venit ideea inventarii rotii. Cam de atunci a inceput epoca pietrei, prima epoca a omenirii.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 03.07.12 5:11

-Asta intoarce pe dos toata istoria omenirii! Incredibil. Nu mi-as fi imaginat niciodata. O rasa de caini in Univers...Sunteti niste fiinte cu o inteligenta remarcabila. Forme de viata poate superioare si acum.

Law
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 5:18

-Daca ai fi observat ordinea fireasca istoria dezvoltarii speciilor pe Terra, istoria naturii, merge ca melcul. Unei specii ii trebuie sute de milioane de ani pentru a se dezvolta. De exemplu ar trebui sa te uiti la maimute care exista dinaintea oamenilor. Ele dupa atata timp parca inca sunt oameni ai cavernelor. Asa ar fi ramas si oamenii daca nu se intervenea. Dar cum s-a intervenit, in specia umana, istoria a luat-o la maraton. In 10 000 de ani s-a ajus unde s-a ajuns. Iar noi da suntem mult mai inteligenti si mai superiori. mult mai dezvoltati. pe planeta mea acum se testeaza inventii precum masina timpului si teleportarea, lucruri pe care oamenii probabil nu le vor avea nici intr-o mie de ani. Poate peste alte 2000 de ani.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 03.07.12 5:43

-Intr-adevar incredibil. Inca o curiozitate am, nu sunt curios din fire, dar acum chiar am motive pentru asta. Cat de diferita era planeta voastra de a noastra?*ma uit pe cer* Cum arata cerul vostru?

Law
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 03.07.12 5:54

-La noi cerul este verde deschis datorita unui strat de ozon pur si a stelei noastre care este verde. Stii in functie de temperatura stelei, stelele au diverse culori. Stelele verzi exista insa sunt o raritate.
Apa lichida la noi se gaseste doar in stare minerala. Avem apa minerala. Mediul rural la noi este inca impadurit si satele sunt de fapt aglomerari de colibe in copaci. 75% din suprafata planetei este inca impadurita. Exista un singur mare oras ce ocupa 20% din suprafata planetei si ca suprafata metropolitana 25%. Cei 5% reprezinta zona suburbana.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 04.07.12 1:18

-Mi-as dori sa iti pot vizita planeta...pare un loc extraordinar. Crezi ca te descurci pe-aici? Dar stai! Simt pe cineva. Se apropie! Ai grija.

Law
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 04.07.12 1:45

-Sper ca ma pot descurca. Spun eu intorcand capul si apoi cand vad pe cineva o iau la fuga, in 4 labe. Asa alergam mai repede.
Invader Lamu
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum