Mirai Nikki

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mirai Nikki

Mesaj Scris de Master la data de 01.07.12 3:37

Animeul este bazat pe manga cu același nume ilustrată de Sakae Esuno și povestea se învârte în jurul unui anumit Yuki care, fiind un singuratic și neavând o relație prea bună cu cei din jurul lui, ține un jurnal în care scrie tot ce se întâmplă în jurul lui. Acesta, în primul rând, vorbește cu prietenul său imaginar Deus Ex Machina - The God of Time and Space / Zeul timpului și spațiului. Totuși, Yuki va descoperi destul de curând că Deus este mai mult decât doar o ilustrare a propriei sale imaginații - acest Deus creează un battle royale, un fel arenă de luptă imaginară, un joc de supraviețuire în care sunt implicați 11 oameni. Toți aceștia sunt deținători de jurnale, ca și Yuki, fiecare având un jurnal diferit, despre ceva anume, fiecare fiind deosebit. Aceste jurnale prevăd viitorul apropiat - și odată cu această îndelenticire, vin avantaje și dezavantaje. În următoarele 90 de zile, concurenții acestui joc de supraviețuire trebuie să se ”lupte” între ei, până ce va rămâne doar unul singur. Câștigătorul va deveni următorul Deus/Zeu, luându-i locul chiar celui ce a creat acest joc nebun de supraviețuire. Concurenții nu pot renunța la acest joc și odată cu distrugerea jurnalului lor, aceștia sunt spulberați din joc și din viață.
Master
Membru
Membru

Varsta : 22
Localizare : Oriunde vreau

Sus In jos

Re: Mirai Nikki

Mesaj Scris de Lu-chan la data de 10.07.12 19:07

Me gusta .. l-am vazut recent , cand deabia apareau episoadele , si stiu ca am asteptat mult timp sa apara ultimul episod ) e super , dar se bazau numai pe telefoane , insa mi-au placut cum au murit toti . >
P.S : Akise Aru nu merita sa moara.
Lu-chan
Membru
Membru

http://animeplace-fic.boardlog.com/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Master la data de 11.07.12 1:25

Mirai Nikki este unul dintre anime-urile mele preferate.Eu am avut noroc ca în romana sa aștept decât ultimele 4 episoade.
Nu prea sunt fericit ca Amano a castigat jocul dar na...totul s-a terminat cu bine nu?
In plus...în anime nu a fost și faza după ce i se aude vocea lui Yuno...în manga da.
Master
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Lu-chan la data de 11.07.12 16:40

Oo , merci ca mi-ai spus , sunt curioasa sa aflu.
Lu-chan
Membru
Membru

http://animeplace-fic.boardlog.com/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Master la data de 12.07.12 2:26

Da dar totuși e puțin ciudat..o sa mai citesc și eu ultimul capitol sa înțeleg o mica chestie mai bine. și sa revăd finalul fericit încă o data ..nu vreau sa vad în anime...în manga dureaza mai puțin.
Master
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: