Magicienii din Waverly Place

In jos

Magicienii din Waverly Place

Mesaj Scris de Law la data de 29.12.10 20:45

Familia Russos este aproape la fel ca toate familiile din cartierul lor din Manhattan, cu o singură diferenţă semnificativă? ei provin dintr-un şir lung de vrăjitori, iar acum cei trei adolescenţi din casă - Justin, Alex şi Max - trebuie să înveţe să-şi controleze puterile magice în dezvoltare sau altfel, riscă să le piardă în "Magicienii din Waverly Place".
Jerry şi Theresa Russo sunt ocupaţi cu afacerea familiei - un magazin de sandwich-uri - Waverly Sub Station - şi cu trei adolescenţi certăreţi care experimentează încercările şi necazurile specifice adolescenţei. Adăugând la acestea instruirea zilnică pentru vrăjitori într-un colţ ascuns al casei şi viaţa devine cu adevărat imprevizibilă.
Cu mult timp în urmă, Jerry Russo a renunţat la puterile sale de vrăjitor pentru a se căsători cu o simplă muritoare, soţia sa, Theresa, dar acum fiecare din cei trei copii prezintă semne că au moştenit puterile magice. Deşi Jerry face tot ce-i stă în putere să-şi înveţe copii să se folosească corespunzător de magie şi să exerseze doar sub supravegherea lui, haosul comic apare pe măsură ce învaţă să-şi controleze noile abilităţi şi încalcă prima regulă a lui Jerry.
În timp ce Jerry îi pregăteşte pe copii în tainele vrăjitoriei şi încearcă să fie mereu cu un pas în faţa lor, Theresa îi încurajează să înveţe şi despre partea ei de familie. Desi îşi iubeşte copiii, nu va fi de acord să trăiască sub influenţa magiei. Fie că este vorba de a învăţa să "conducă" un covor magic sau de a invoca un spiriduş de buzunar care să ajute cu un test la limba spaniolă, sau de experienţa traducerii literare a ordinului magic "fă-mi un sandwich", copiii familiei Russo învaţă consecinţele bune, mai puţin bune şi de cele mai multe ori foarte amuzante ale magiei. Încrezătoarea Alex este nedisciplinată atunci când îşi foloseşte puterile; Justin care are rezultate foarte bune, îşi foloseşte puterile cumpătat deoarece încearcă să se integreze la liceu; iar Max care este mereu pus pe şotii tocmai a început să capete puteri magice, dar chiar şi când magia lor îi bagă în încurcături, familia Russo ştie că se pot baza unii pe ceilalţi.
În rolurile principale îi întâlnim pe Selena Gomez ("Spy Kids 3D", "Zack & Cody, ce viaţă minunată") ca Alex Russo; David Henrie ("That's So Raven", "How I Met Your Mother") ca Justin Russo; Jake T. Austin ("Johnny Kapahala: Din nou în acţiune", "Go Diego, Go!") ca Max Russo; Maria Canals Barrera ("Curb Your Enthusiasm", "The Proud Family") ca Theresa; şi David DeLuise ("Stargate SG-1", "3rd Rock from the Sun") ca Jerry.

Sursa:Port.ro

Law
Moderator
Moderator

Varsta : 24
Localizare : Centrul Universului

http://dragonball.hi2.ro/forum/

Sus In jos

Re: Magicienii din Waverly Place

Mesaj Scris de Greed la data de 29.12.10 20:47

Glumesti.
Stiti,cum voua nu va plac cartoonurile,asa am si eu antipatie pentru Disney series:]].Nu ma atrag deloc.Simply mad.:>

Greed
Membru special
Membru special

Localizare : Jigoku

Sus In jos

Mesaj Scris de Law la data de 29.12.10 21:02

Daca am postat despre serial asta inseamna ca si imi place?
Sa nu intelegi gresit,asta chiar nu imi place

Law
Moderator
Moderator

Localizare : Centrul Universului

http://dragonball.hi2.ro/forum/

Sus In jos

Mesaj Scris de B Real la data de 30.12.10 4:00

ii amuzant mai ales max

ala ii un poponar nici nu i se mai scoala p..a sta closca pe oua vai de p..a lui )))

Spoiler:

Fan Club's

Monkey D.Lufft Fc
Sanji Fc
B Real
Membru special
Membru special

Varsta : 23
Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj Scris de Master la data de 02.01.11 20:22