Misa Amane

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Misa Amane

Mesaj Scris de Greed la data de 28.12.10 16:42

Misa Amane (弥 海砂, Amane Misa) is a famous model, singer and actress and has an immense crush on Light Yagami. She usually refers to herself in the third person by calling herself "Misa-Misa" and tends to be hyperactive. She kills as the second Kira in order to attract the attention of the first Kira.


Her memory from the incident and the Death Note is erased, yet she still retains her love for Light. Misa falls into despair after learning of Light's death through someone "like Matsuda." Misa commits suicide one year later on February 14, 2011 (ironically, Valentine's Day). It is also revealed that the cloaked woman who appears at the end of the manga is not Misa, but simply a follower of Kira.


Debut: Manga Chapter 25, Anime Episode 11
Birthday :December 25, 1984 (1987 in anime)
Deathdate :February 14, 2011
Also known as :Misa-Misa, (The second) Kira
Sign :Capricorn
Age :19-20 pre-timeskip, 25 post-timeskip
Status at debut :The Second Kira
Relations :Rem, Light, Parents (deceased), Estranged older sister (manga, only mentioned)
Seiyū :Aya Hirano
Voice actor :Shannon Chan-Kent
Knowledge :4/10
Conceptualization Power :5/10
Will to act :9/10
Motivation 10/10
Social Skills :8/10

Misa, born on December 25, 1984 in Kyoto, has a height of 152 centimeters (approx. 5 feet) and a mass of 36 kilograms (79 pounds). Misa has a bust size of 100 centimeters (40 inches), a waist size of 51 centimeters (20 inches), and a hip size of 75 centimeters (30 inches). Her blood type is AB

Greed
Membru special
Membru special

Mesaje : 2077
Varsta : 23
Localizare : Jigoku

Sus In jos

Re: Misa Amane

Mesaj Scris de Arisa_chan la data de 20.06.11 22:04

Cam prostuta dar eu o ador!E frumoasa si amuzanta + ca ii este fidela complet lui Kira adica lui Light si ar face orice pentru el...desi nu stiu daca ea chiar a vazut ca doar a fost folosita...
avatar
Arisa_chan
Membru
Membru

Mesaje : 10
Varsta : 22

Sus In jos

Re: Misa Amane

Mesaj Scris de Law la data de 20.06.11 23:03

Light o folosea in scopuri proprii,nu-i pasa de ea,era foarte prostuta...nu cred ca avea nevoie de o asa prietena




avatar
Law
Moderator
Moderator

Mesaje : 2748
Varsta : 23
Localizare : Centrul Universului

http://dragonball.hi2.ro/forum/

Sus In jos

Re: Misa Amane

Mesaj Scris de JADE la data de 26.06.11 19:11

Misa ermh... este un personaj foarte dragut si cel mai dragut personaj feminin din anime, imi place felul ei de a fi si aspectul ei. Mi se pare foarte interesant cum se imbraca in functie de eveniment si de starea de spirit. Este prea obsedata de Light si ar face orice pentru acesta numai pentru ca Light l-a omorat pe criminalul care i-a ucis cu ceva timp in urma parintii. Totusi nu mi-a placut de ea in mod special pe parcursul anime-ului. Pot spune ca, chiar am urat-o de multe ori si m-a enervat la culme. Totusi ramane un personaj cu o grafica draguta si o admir pentru hainele ei care erau cu adevarat frumoase.
avatar
JADE
Membru
Membru

Mesaje : 15
Varsta : 24
Localizare : 林の心

Sus In jos

Re: Misa Amane

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum