Near-Nate River

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Near-Nate River

Mesaj Scris de Greed la data de 11.09.10 14:46

Nume :Nate River
Alias:N,Near

Nascut la: 24 august 1991[manga],1994[anime]
Mort la: DK
Zodia:fecioara
Prima aparitite: episodul 26[anime],capitolul 60[Kidnapping](Manga)
Ultima aparitie:episodul 37(New World)[Anime]
capitolul 108[manga]

Relatii:Mello[rival]
Voce:Noriko Hidaka[japanese]
Cathy weseluck[english]
Statut la debut:rezident al Wammy`s House
Statut la final:sef al SPK[Secret Provision for Kira]
Inaltime:1,55 m

Pentru că Near are culaore parului alba şi ten palid, multi fani au speculat că Near este un albinos. Acest lucru ar putea explica de ce nu este afişat in exterior, datorită faptului că albinosii sunt foarte sensibili la lumina soarelui şi raze ultraviolete. Near, în medie, de asemenea, nu priveste oamenii în ochi, şi joaca foarte prost darts, posibil din cauza afectarea vederii, care este un alt simptom de albinism. Cu toate acestea, acest lucru nu a fost niciodată declarat oficial în Carnetul Mortii[manga, anime, sau film]şi este pur şi simplu o teorie de sustinuta de fanii Death Note.

Translation:

Near:Date personale:

Nume real:Nate River
Data nasterii:24 august 19941991
Data decesului:--
Inaltime:1 55
Greutate:40 kg
Grupa sangvina:B
Ii plac:jucariile si puzzle-urile
Nu ii place:Kira

Baiatul geniu care este considerat a fi cel mai bun succesor al lui L.El este conducatorul Diviziei impotriva lui Kira si controleaza FBIul
El este cel care il provoaca pe Kira si inepe urmarirea acestuia dupa moartea lui L

Let`s see.....Near pare la prima vedere clona lui L[pentru cei care nu au vazut de fapt decat vreo 2 episoade si isi dau cu parerea asa...]Whatever.Mie nu mi`a adus niciodata aminte de L Near.de ce>?Pentru ca nu e el..)In orice caz e extrem de simpatic cand se joaca cu jucariile alea care ii reprezinta pe toti din poveste[cred ca Rester a avut ,mult de cautat:))] si mai ales cand il tachineaza pe Light numindu-l mereu"al 2lea L"),E adevarat ca in anime personalitatea lui Near nu este prezentata...prea mult[doar aptitudinile sale de detectiv] dar nu e prea greu sa deducem ca Near "contine:o gramada de caractere:pe de`o parte detine personalitatea lui L dar are ceva si din Yagami,si din Mello chiar.

Mie mi se pare un personaj care poate fi inteles oarecum greu deoarece nu sunt prezente prea multe detalii dar care prin inteligenta sa rezolva cazul[fara sa preia prea multe de la L sau de la Mello]Nu il condamn ca a primit ajutor si ca la sfarsit a fost singurul laudat.Pe cine voiati sa laude....pe L sau mello care erau morti..whatever

Last data:
It is revealed 3 years later (after Light Yagami's death) that Near not only takes on the name of L but also grows up to look more like the original L himself. Near begins to have the sharp bags under his eyes, and also almost reaches the same height as L.

oK...Near=L doi...as vrea sa il vad cu cearcane:))
ACEEASI INALTIME CU L?o_-

Greed
Membru special
Membru special

Varsta : 23
Localizare : Jigoku

Sus In jos

Re: Near-Nate River

Mesaj Scris de JADE la data de 26.06.11 18:59

Adevarul e ca am o oarecare slabiciune pentru persoanele care sunt mai copilaroase si pentru lucrurile copilaroase insasi. Near este un personaj care mi-a placut foarte mult in timpul anime-ului. Este un personaj foarte complext care nu are cum sa nu iti placa. Este cel care l-a prins pe Kira deci oarecum este cel care a rezolvat misteriosul caz. Totusi daca nu era Mello acesta nu ar fi reusit sa il prinda pe Kira. Near este asa de dulce incat nu ma pot abtine sa nu imi placa de el. Grafica de altfel imi place foarte mult, l-au facut sa para cu adevarat adorabil.
JADE
Membru
Membru

Varsta : 24
Localizare : 林の心

Sus In jos

Mesaj Scris de Ryuzaki la data de 07.03.12 20:07

Interesanta faza cu albinosul
In fine,Near ca personaj mi-a placut inca de prima data,fiind foarte asemanator cu L,avand ceva din personalitatea lui...Oricum ma intereseza mai mult acel Nate River,unde i s-a spus numele?
Si inca ceva,cum adica mort la DK?Ce inseamna DK?
Ryuzaki
Membru
Membru

Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: